Pierwszy motor

Zastanawiasz się jaki motor byłby odpowiedni dla ciebie na początek? Lśniący chromem chopper, obudowany plastikami turystyk, a może pozwalający niemal wszędzie dotrzeć motocykl enduro? Przed zakupem wymarzonego pojazdu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich warunkach najczęściej będziemy wykorzystywać jednoślad.

Czy będzie to nawijanie ogromnej ilości kilometrów podczas zwiedzania dalekich i egzotycznych krajów, czy może motocykl będzie głównie służył do przewozów do pracy, albo weekendowych, niezbyt dalekich wycieczek. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku pojazd powinien przede wszystkim zapewnić bezpieczną podróż.

Musimy przeprowadzić przegląd aby motor był w nienagannym stanie technicznym. Powinniśmy zadbać o terminowe przeglądy, odpowiednią jakość materiałów eksploatacyjnych takich jak oleje, opony, klocki hamulcowe. Nie można też zapomnieć o łańcuchu napędowym, który wymaga regularnego serwisowania.

Rozpoczynając przygodę z motocyklami ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego stroju. Tutaj nie powinno być miejsca na przesadne oszczędności, gdyż od klasy i jakości kurtki czy kasku, może zależeć nasze zdrowie i życie.